Follow:n viimeinen viikko on pyörähtänyt käyntiin. Eilen vietimme opinsaunalla meidän pikkujouluja nyyttäreiden ja pienten ohjelmanumeroiden merkeissä. Iltaan mahtui mm. tietovisa, adjektiivitarina Follow:n koko syksystä, stand up-esitys ja syömistä. Jokainen sai myös vuorollaan sanoa toisilleen jotain rohkaisevaa. Kyynelkanavat pysyivät vielä kiinni, vaikka allekirjoittanut jo nieleskelikin kyyneleitään. Jutustelimme niitä näitä ja Pekka jakoi muutaman ajatuksen joulusta. Ilta oli mukava, vaikka takaraivossa jyskyttää jo ajatus siitä että kohta Follow loppuu.

Syksy on ollut monelle parasta aikaa ja siitä kiitos kuuluu kaikille niille, jotka ovat Follow:sta tehneet Follow:n 2015. Vielä muutama oppitunti, viimeiset Tommin salitreenit ja päättäjäiset. Sitten alkaa olla Follow purkissa ja ansaittu joululoma voi startata.

-Marjut

Comment